הסיפור מאחורי ערסל הישיבה הטוב בעולם

הסיפור של ערסלי הישיבה הנגאובר מתחיל איפשהו בסוף שנות ה-2000. שגיא אחיאל, אז חייל משוחחר, יצא לטיול של אחרי הצבא בהודו ובמדינות נוספות. במהלך הטיול, שגיא, שלצד שאר עיסוקיו הוא גם גיטיריסט מוכשר המלווה כיום בגיטרה מספר אמנים מוכרים ואהובים בישראל, נתקל בלא מעט ערסלים תלויים, התאהב באופן הישיבה המרחפת ונהנה לנגן עליהם במשך שעות רבות.

 

אבל, הדבר היחיד שהפריע לו במהלך הנגינה על הערסלים התלויים, הייתה קונסטרוקציית הבד היורדת משני צידי המוט העליון, שנתקלה בצוואר הגיטרה ולא אפשרה ישיבה נוחה ומרגיעה תוך כדי נגינה.

 

שגיא בהודו

 

עם חזרתו לארץ ולאחר מחקר מעמיק, הבנין שגיא שכל ערסלי הישיבה בעולם בנויים באותו האופן, כך שהמוט העליון מותקן אופקית ליושב. כלומר, מצד לצד, והבד יורד משני צדי היושב ומגביל את חופש התנועה.

 

כך עלה לראשונה הרעיון שהוא הבסיס לפיתוח ערסל הישיבה היחידי בעולם עם מוט תמיכה עליון המותקן אנכית ליושב. שיטה זו מקנה יתרונות רבים כגון עיצוב אלגנטי וייחודי, חופש בצדי המושב ותנוחת ישיבה ארגונומית המותאמת לכל מבנה גוף.

 

ההתחלה, כמו מרבית ההתחלות, הייתה לא פשוטה. לאחר שהיה בידו התכנון הראשוני, אבל ללא כל ידע מקדים בפיתוח מוצר, פנה שגיא לבני משפחה וחברים.

 

לצורך ייצור הדגמים הראשונים, את ספוגי הריפוד אסף בתחילה מספות ישנות שנזרקו ברחוב, את מוטות העץ הכין בחצר הבית, ואמו הייתה אחראית על תפירת הערסלים. כך נוצרו ארבעת הערסלים הראשונים של הנגאובר, שנמכרו תוך מספר שעות.

 

בשלב מאוחר יותר, החל שגיא לחפש אחר מפעל מקצועי בארץ ובשטחים על מנת לייצר את הערסל בכמויות גדולות יותר. וכמו בכל דרך, גם כאן הוא נתקל בקשיים רבים.

 

בסופו של דבר, בשנת 2007, נמצא מפעל סיני בבעלות ישראלית, שמייצר מוצרי טקסטיל איכותיים למותגי ענק בעולם. מנהלי המפעל התלהבו מהמוצר, ולמרות הכמויות הקטנות יחסית, הסכימו להכניס את ערסל הישיבה לפסי הייצור המתקדמים שלהם.

 

בתחילה, נמכר הערסל במיוחד לבעלי צימרים. בשנים אלו חרש שגיא את הארץ לכך אורכה ורוחבה, עבר מצימר לצימר ומכר את הערסלים אחד אחד.

 

כאשר ניתן היה להתקל בערסלים בכמות גדולה של צימרים וחדרי אירוח במדינה, החלו גם להגיע טלפונים של אנשים שישבו על הערסל במהלך החופשה שלהם, נהנו מהנוחות שהוא מספק ורצו לרכוש אותו גם לביתם הפרטי. באותן השנים, ניתן היה למצוא את ערסלי הישיבה של הנגאובר בכמות לא מבוטלת של צימרים בישראל.

 

בשנים שלאחר מכן, התמקדו מכירות הערסל בעיקר בירידים. החל ביריד הדו-שנתי של "חבר", יריד הקיץ הפופולרי של חוצות היוצר, כמו גם ירידים נוספים. במהלך שנים אלו נמכרו בישראל אלפים רבים של ערסלי הנגאובר והמותג פיתח גם מגוון מוצרי ישיבה נוספים.

 

לאור ההצלחה בישראל, נסגרו הסכמי הפצה עם מפיצים באירופה ובארצות הברית, והערסל אף זכה בשנת 2012 בפרס על עיצוב וחדשנות בתערוכת העיצוב AMBIENTE שנערכה בגרמניה.

 

בשנת 2021, במקביל למגפת הקורונה והמעבר של השוק למכירה בדיגיטל, שידרג שגיא את הערסל ופתח אתר מכירה המציע את ערסל הישיבה של הנגאובר לכלל תושבי ישראל.

 

ואם תהיתם, שגיא ממשיך עד היום לשבת כמעט בכל יום ולנגן על הערסל הישיבה של הנגאובר המותקן על פרגולה בחצר ביתו.

 

ערסל ישיבה לילדים