משלוח חינם עד הבית

לא מצליחים להירדם? נסו ערסל

שינה היא דבר רציני. מחקרים מצאו כי מחסור בשינה יכול להביא את האדם לסבול מבעיות פיזיות ונפשיות בכל תחומי החיים. העובדות האלו ידועות לרבים. אבל, האם ידעתם כי מחקרים מצאו כי שינה בערסל יכולה להיות עמוקה וטובה יותר משינה על מזרן רגיל? הפוסט הבא ינסה להסביר מדוע שינה על ערסל היא פתרון מומלץ לרבים.

 

איך ערסל תומך בשינה טובה יותר

 

בוודאי לא תהיו מופתעים לשמוע כי הנדנוד הקל שמספק הערסל עוזר לנו להרדם מהר יותר. אבל, אותו הנדנוד גם גורם לשינה עמוקה ואיכותית יותר. בנוסף, תנוחת העירסול שמספק הערסל טובה במקרים רבים מהתנוחות אליהן אנחנו מגיעים לעיתים קרובות במהלך השינה על מזרן רגיל.

 

כאשר אנו ישנים בערסל עם ידים משולבות על הבטן וראש מוגבה מעט, זרימת האוויר תהיה טובה וטבעית וזרימת הדם לראש תהיה אופטימלית. הערסל גם מחבק את הגוף בצורה ארגונומית, מבלי שהוא מפעיל לחץ על שום נקודה. לכן, כאשר אנחנו ישנים בערסל תלוי במקום במיטה, סביר להניח כי נהנה משינה איכותית יותר.

 

תורת הנדנוד

 

ממחקר שפורסם במגזין Current Biology עולה, כי הנדנוד שמספק הערסל מאפשר לנו להירדם מהר יותר, על ידי חיזוק הגלים במוח. מהמחקר עלה, כי איכות השינה על ערסל מתנדנת טובה בצורה משמעותית מאשר על מזרן נייח.

 

עוד עלה במחקר, כי השינה על ערסל מתנדנד קלות מאפשרת לנו להירדם גם במקומות רועשים, שבמקרה של מזרן רגיל היינו מתקשים להכנס בהם למצב של שינה טובה ועמוקה. בפועל, תחושת הנדנוד עוזרת לסנכרן את גלי המוח ולהתאים אותם למוד של שינה עמוקה. הנדנוד יכול גם לשפר את הזכרון, כמו גם לעזור לתאי המוח לשחזר את עצמם.

 

מה קורה שאתם נהנים משינה עמוקה?

 

אמנם, כל שלבי מחזור השינה מועילים לבריאות הנפשית והפיזית שלנו, אך שלב השינה העמוק יותר ושלב השינה REM חשובים במיוחד. בשלבי שינה עמוקים יותר, הגוף שלנו מתקן את עצמו, האנרגיה משוחזרת, המערכת החיסונית מתחזקת ורקמות השריר מתקנות את עצמן. בנוסף, המוח שלנו משחזר את עצמו בשינה עמוקה, ולכן שינה איכותית טובה לשיפור הזיכרון.

 

באופן כללי, שינה איכותית היא נדבך מהותי בשמירה על הבריאות הפיזית והנפשית של האדם. לכן, כתוצאה משינה עמוקה יותר בכל לילה, אנו יכולים להפיק מגוון של תועלות:

 

מצב רוח משופר: שינה איכותית יכולה לעזור לנו "להתעורר על צד ימין", במיוחד אם אנחנו לא אנשים של בוקר. לכן, שינה איכותית על ערסל תכין אותנו ליום הבא בצורה מושלמת.

 

שיפור ביצועים: שינה איכותית משפרת על פעילות המוח שלנו, ולכן הביצועים שלנו אחרי שינה עמוקה יהיו טובים יותר מאשר אחרי לילה עם שינה טרופה. לדבר הזה יש השפעה גדולה בכל תחומי החיים, החל בלימודים ועד לקשר עם חברים ובני משפחה.

 

זכרון טוב יותר: כאמור, שינה איכותית עוזרת לתאי הזכרון לשחזר את עצמם. וכך, באופן טבעי, אחרי שינה איכותית הזכרון שלנו יהיה טוב יותר וזה דבר משמעותי לכל תחומי החיים.

 

יותר פעילות אקטיבית: אין דבר טוב יותר מלצאת לאימון בוקר אינטנסיבי לאחר שינה מעולה. הגוף שלנו מחדש את עצמו במהלך השינה, ובבוקר אנחנו קמים מלאי אנרגיה ומוכנים.

 

פתרון לנדודי שינה: אם גם אתם מאלו שמתקשים לישון במהלך הלילה, שינה בערסל יכולה להוות פתרון מעולה עבורכם. תחושת הנדנוד שמספק הערסל תאפשר לכם להירדם בקלות ולישון טוב יותר. 

 

ערסל לשינת לילה: רבים חושבים כי ערסלי שכיבה טובים רק לתנומת צהריים קלה. אבל, בפועל, ניתן לישון בערסל גם שינת לילה טובה. כמובן, שבמקרה הזה עדיף להשתמש בערסל זוגי באיכות גבוהה, על מנת לקבל את תחושת הביטחון ואת הנוחות המלאה.

 

תנוחות השינה: לאלו מאיתנו שמרבים להתהפך במהלך הלילה הערסל מהווה פתרון מעולה. זאת, משום שהוא לא מספק נקודות לחץ שיגרמו לכאב במקומות שונים בגוף. בנוסף, שינה על הגב עם הידים שלובות תאפשר לאוויר בגופכם לזרום בצורה חלקה.

 

לסיכום, פעמים רבות אנחנו לוקחים את השינה כדבר מובן מאליו. אבל, לשינה איכותית יש השפעה עצומה על כל ההיבטים של חיינו. לכן, אם אתם סובלים מבעיות שינה, מומלץ לרכוש ערסל זוגי איכותי ולנסות להעביר עליו כמה לילות. הניסון מראה כי זה עשוי לעשות מהפכה באיכות השינה שלכם.

 

לילה טובה ושינה ערבה.

0
0
עגלת קניות
העגלה ריקה