משלוח חינם עד הבית

איך ערסל נדנדה יכול לשפר את הבריאות הנפשית שלכם

רוצים לדעת איך ערסל נדנדה יכול לעזור לכם להגיע בדרך טבעית למצב ניתוחות ולהכניס את הגוף והנפש שלכם למצב רגיעה? הפוסט הבא הוא במיוחד בשבילכם.

 

בעולם אחוז התזזית בו אנו חיים, להגיע למצב של רגיעה אמיתית הוא אתגר לא פשוט כלל. החל בפקקים של הבוקר, דרך תשע שעות במשרד וכלה במטלות הבית והילדים, אין ספק כי העולם של היום הוא מלחיץ במיוחד. וזאת, עוד לפני שלקחנו בחשבון את המצב הביטחוני והמגפה המשתוללת בחוץ. ולכן, על מנת לשמור על רמה בסיסית של שפיות, חשוב לאמץ לעצמנו הרגלים בריאים גם ברמה הנפשית. 

 

למרבה המזל, גם אם אתם מתקשים לאמץ לעצמכם הרגלים טובים, יש מספר דרכים שיאפשרו לגוף ולנפש שלכם להרגע מבלי מאמץ גדול מצדכם. אחת הדרכים הקלות להגיע למצב רגיעה שכזה, היא לרכוש לעצמכם ערסל נדנדה לבית או לגינה.

 

תחושת הנדנוד שמספק הערסל היא אחת הדרכים המומלצות והקלות ביותר לאפשר לגוף ולנפש שלכם להרגע ולתת ללחצים הגדולים של חיי היומיום להעלם. ולא, ההצהרה הזו לא נכתבה על ידי אנשי מכירות חלקלקים שמנסים למכור לכם ערסל נדנדה, אלא קשורה ישירות למערכת שיווי המשקל שלכם.

 

מה היא מערכת שיווי המשקל?

 

אז מה היא למעשה מערכת שיווי המשקל? על מנת לפשט, זו המערכת שמספקת לנו את חוש האיזון. המערכת הזו מאפשרת לראש ולגוף שלנו לקבוע את ההתמצאות במרחב והיא גם עוזרת לגוף שלנו לתאם את תנועותיו. מערכת שיווי המשקל כוללת תעלות פנמיות באוזן הפנימית שלנו, שפועלות בסינכרון מלא עם מערכות הראייה והשמיעה, על מנת לספק לגוף שלנו את תחושת שיווי המשקל.

 

מערכת שיווי המשקל (באנגלית: vestibular system) היא גם זו שאחראית, לדוגמה, על הצפת האנדרנלין שמתרחשת בזמן שאנחנו נוסעים ברכבת הרים. והיא גם אחראית באופן עקיף על הבריאות הנפשית שלנו. כן, לתנועת הנידנוד יש השפעה מגרה ובמקרים רבים גם מרגיעה, על הגוף והנפש שלנו. לכן, כאשר אנו מתנדנדים על ערסל, תחושת הנדנוד מפעילה את מערכת האיזון שלנו אשר מאמינה כי היא מסייעת בהתפרצויות פעילות איטיות במוח, ומאפשרת לנו להירגע.

 

מחקרים הראו, כי נדנוד או התנדנדות עדינה בערסל ישיבה יכולים גם לעזור לנו להירדם מהר יותר, ולעודד מצב שינה עמוק יותר. תנועת הנדנוד יכולה גם לסייע בהארכת משך השינה. חשבו לרגע איך אנחנו גורמים לתינוק להירדם או להירגע? אנחנו מנענעים אותו בעדינות בעריסה או בעגלה. ולכן, חשבו על ערסל נדנדה כגירסא המבוגרת יותר של אותה שיטת הרגעה.

 

איך תחושבת הנדנוד משפעה את המצב הנפשי שלנו?

 

במשך שנים ערסלים שימשו פתרון נהדר עבור אנשים שסבלו מנדודי שינה. ייתרה מכך, במשך מאות שנים אנשים בדרום ובמרכז אמריקה השתמשו בערסלים כמיטה העיקרית שלהם, לילה אחר לילה. מעבר לשיפור בזרימת הדם והורדת לחץ הדם, הערסלים התלויים מספקים יתרונות נוספים, כגון פתרון לגודש והצטברות רעלים, וגם יתרונות ברורים לבריאות הנפש

.

על פי מאמר שפורסם בכתב העת המדעי Psychology Today, מחקרים מראים כי תנומה ושינה טובה בערסל יכולים להועיל. מיטה מתנדנדת יכולה לעזור לנו להירדם מהר יותר ולישון עמוק יותר. מהמחקר עלה, כי קיימת תמיכה מדעית באמונה הוותיקה שנדנוד משפר את שנתנו ואת מצב הרוח שלנו בצורה משמעותית.

 

ערסל נדנדה לטיפול באוטיזם

 

מערכת האיזון ממלאת תפקיד משמעותי עבור ילדים ומבוגרים הנמצאים על הרצף האוטיסטי. מערכת זו מאזנת אותנו תוך כדי תנועה ומכוונת אותנו בתוך סביבתנו. תחשבו למשל על יום בו אתם מתעוררים במלון לאחר הלילה הראשון. בסיטואציה כזו, מערכת האיזון משתמשת בתפיסות חושיות כדי לנסות ולתאים את עצמה לסביבה החדשה. לעיתים קרובות, הדבר עלול להלחיץ, במיוחד עבור אלה הסובלים מבעיה כלשהי במערכת החושית שלהם.

 

ערסלים נדנדה הם כלי מיוחד המסייע להרגעת ילדים ומשפר את שיווי המשקל שלהם. תנועת הנדנוד הטבעית של הערסל מועילה לאנשים הסובלים מבעיות במערכת החושית שלהם' מכיוון שהיא פועלת לשיקום המערכת הווסטיבולרית. יתר על כן, תחושת העירסול סביב גופם נותן תחושה נוספת של ביטחון ונוחות.

 

ערסלי נדנדה, ובמיוחד ערסלי ישיבה, הם כלי נהדר לטיפול לילדים עם אוטיזם. זאת, מכיוון שהתנועת הנדנוד חזקה יותר מאשר בערסל סטנדרטי. בעולם הטיפול, ערסלים משמשים גם לטיפול בסימפטומים אצל ילדים הסובלים מהפרעות קשה וריכוז ואפילו לילדים עם אספרגר.

 

5 יתרונות בריאותיים-נפשיים של ערסל נדנדה

 

לרוב, אנחנו נוטים לתעדף מספר גדול של דברים לפני שאנחנו נותנים את תשומת הלב הראוייה לטיפול בבריאות הנפשית שלנו. אבל, אם גם אתם סובלים מלחץ ומתחושה נפשית מעיקה, יתכן כי הפתרון הקל והפשוט ביותר נמצא ממש מתחת לאף שלכם. להלן חמש יתרונות מובילים שערסל יכול להציע לשיפור הבריאות הנפשית שלכם

.

שינה טובה יותר:

כפי שהזכרנו לעיל, נדנדה או נדנוד בעדינות בערסל תורמים מאוד לשנת לילה טובה. ערסל ארגונומי מתאים את עצמו ומתעצב לגוף שלכם בצורה מושלמת תוך כדי מתן תמיכה, מה שמאפשר לגוף שלכם להכנס למצב רגיעה. לאחר שנת לילה טובה או שנ"צ קצר בערסל, אתם מלאימים באנרגיות ומוכנים להתמודד טוב יותר עם לחצי היומיום.

 

שיפור זרימת הדם:

כשאתם יושבים או שוכבים cערסל, פלג הגוף שלכם נשאר מעט מוגבה. העובדה הזו מאפשרת זרימת דם טובה יותר לראש שלכם, מה שיכול לסייע בניקוי גודש מתסכל, לשפר את לחץ הדם ולהפחית הצטברות רעלים בגוף. 

 

שיפור הריכוז:

גם היתרון הזה קשור לאיכות השינה. כאשר אתם נחים בצורה טובה, למוח שלכם יש זמן להיטען כראוי ולמקד את עצמו מחדש. שנת לילה טובה יכולה לעשות פלאים לפריון שלכם ביום המחרת. אך מעבר לכך, התהליכים במערכת האיזון עוזרים למוח שלנו למקד את עצמו ולהסיר הסחות דעת.

 

מתח פיזי מופחת = מצב נפשי משופר:

למי מאיתנו לא קרה שהלחץ הנפשי בו הוא נמצא השפיעה בצורה ישירה גם על המצב הגופני. כאבי ראש, כאבי בטן ואפילו כאבי שרירים יכולים להיגרם כתוצאה מלחץ נפשי מיותר. וכמובן, אין דרך טובה יותר להפטר מהמתח הזה באמצעות ישיבה על ערסל נדנדה או שכיבה בערסל זוגי מפנק. לערסלים אין נקודות לחץ, והם מאפשרים לנו להרגע באמת ולתת לגוף שלנו להיפטר מהכאבים. 

 

הפחתת מתח:

ערסלים הם אינם, כמובן, תרופת קסם לכל הבעיות הנפשיות שלכם. אבל, הם כן יכולים לספק דרך נפלאה לבריחה רגעית מטרדות היומיום ולהתנתקות וזאת, במטרה להתמקד בכאן ועכשיו, במקום שהכל מכביד עליכם. 

 

לסיכום, אפילו אלו מביננו שמחשיבים את עצמם לבריאים נפשית, יודעים כי שמירה על איזון ובריאות נפשית טובה הם תהליך מתמשך ולא עניין חד פעמי. וכמו בכל דבר, כולנו יודעים כי טיפול מניעתי הוא תמיד הפתרון הטוב ביותר לכל בעיה. כתוצאה מכך, רכישה של ערסל נדנדה טוב vיא הדרך המושלמת על מנת לשמור על הבריאות הנפשית שלכם לתקופה ארוכה. 

 

לא בטוחים מאיפה להתחיל? ערסל ערסל הנדנדה של הנגאובר הוא פתרון מעולה להתחיל או לסגור את היום ברגיעה. הורים רבים לילדים הסובלים מבעיות קשה וריכוז מדווחים, כי אין יום בו הילדים שלהם מוכנים להתחיל את הבוקר ללא ישיבה של חצי שעה בערסל.

0
0
עגלת קניות
העגלה ריקה